12.12.2017

Extra

Tu nájdete zopár drobností, ktoré nebolo kam dať... Príjemné prezeranie a počúvanie.

 

 

Vzácne fotky z môjho archívu


 

 

Kniha slovenských rekordov je na svete

Prvá Kniha slovenských rekordov bola pokrstená v hoteli Sobota, v Poprade 28.11.2007. Igor Svítok už viac ako desať rokov zbiera rekordy po celom Slovensku. Spoločnými silami a za podpory Róberta Mačáka sa nám podarilo tieto rekordy vydať v knižnej podobe, historicky prvej Knihy slovenských rekordov, ktorá bude vychádzať aktualizovaná každé dva roky.

Kniha obsahuje viac ako 400 rekordov a viac ako 1000 fotografií na 176-tich stranách a to od roku 1998 až do súčasnosti. Mnohé z týchto rekordov sú zapísané aj v Guinnessovej knihe rekordov.

Ak sa chcete dozvedieť o nej viacej, alebo si ju kúpiť, či už pre seba, alebo ako darček pre blízkeho, tak kliknite na tento link www.knihaslovenskychrekordov.sk.

 

 


30. 11. 2007 Televízia Poprad
V Knihe slovenských rekordov sú aj Podtatranci

 

 

 

Alexandrovci na Slovensku

 


Ako 10 ročný som prvý krát videl v televízii vystupovať Alexandrovcov. Rodičom som vtedy povedal, že raz si s nimi zaspievam.
25 rokov som na ten okamih čakal a vďaka Romanovi Hodoňovi z agentúry 212, sa mi môj štvrť storočia trvajúci sen splnil presne na moje 35. narodeniny.
Moderoval som slovenské turné legendárnych Alexandrovcov v Poprade, Prešove, Košiciach a dva krát v Bratislave.
Toto veľkolepé koncertné turné videlo 25.000 ľudí z celého Slovenska.

 

 

 

 

Moja nová hračka

2007

Môj prvý veľký výlet na motorke. Úspešne som zvládol cestu na Makarsku v Chorvátsku a späť. Budúci rok sa chystám cez Rumunsko do Bulharska, alebo žeby Barcelóna?


2008

3600km cez Dolomity, Miláno, Benátky, Rijeku, Split až do Dubrovníka a cez Plitvice domov... paráda :-D


 

 

Paragliding

Paragliding? Úžasné! ;-)


www.m-fly.sk - najväčšia a vraj aj najlepšia paraglidingová škola na Slovensku.

 

Ja na Orave

Kam pôjdem na dovolenku? To bolo otázka, ktorú som si dával od zimy až do začiatku leta. Na poslednú chvíľu som si vybral ťažkú exotiku. Bolo fajn, nemôžem nadávať. 16 dní v karibiku stálo za to. Ale pozor! Našiel som oveľa pohodovejší kus zeme, len 300km od Bratislavy, ktorý ma očaril oveľa viac, ako Dominikánska republika. Orava. Konkrétne: Podbieľ, Zuberec a Oravský podzámok. Nebol som tam síce veľmi dlho, ale tých 24 hodín, ktoré som strávil v Oravských lesoch, mi prospelo oveľa viac, ako klíma, ktorú mi poskytla moja dovolenka. Slováci sú veľmi pohostinní a priateľskí. Odkiaľ to pramení? Neviete? Ja už áno. Z Oravy. Od predavača lístkov do skanzenu v Zuberci, cez čašníčku v Kolibe až po kohokoľvek, koho zastavíte na ulici, z každého sála ochota, radosť z turizmu a priateľskosť. Fantastické. A čo je najlepšie, turistický ruch už nieje na Orave v plienkach, ale už napreduje míľovými krokmi. Teším sa z toho a všade budem Oravu odporúčať. Vyskúšajte napríklad jazdu v transportéri po lese, prípadne sa odvezte na pltiach po rieke Orava a ak máte radi drevenné domčeky, tak Zuberecký skanzen je hádam najkrajší na svete.

Na Orave dobre, na Orave zdravo...

 


 

 

V Tarzánii

Prekonal som všetky svoje zábrany a nechal som sa nahovoriť na zvládnutie terénu v Tarzánii vo výške až 7 metrov. Fotky, ktoré sa podarilo spraviť, stoja za to, takže nech nikto nieje ukrátený... :-)

 


www.tarzania.sk

 

Billboard a iné...